Medlemsmöte 1 september, 2026

Välkommen till stadshuset den 1 september för information, musik och samvaro!

Nu är det dags efter sommarens uppehåll att starta upp våra aktiviter igen. På dagens medlemsmöte för vi lyssna till Peder Tholin som berättar om Norra Berget.

Efter kaffe/te och smörgås är det dags för dagens musikupplevelse med trubaduren Arve Solli. 

Arve Solli är en rutinerad trubadur/sångare med en naturlig förmåga att engagera sin publik – oavsett scen. Med sin starka röst, breda repertoar och känsla för stämning skapar han musikaliska upplevelser och sjunger allt från visor till rock och gärna önskelåtar när tillfälle ges. 

Missa inte detta tillfälle med intressanta berättelser och fantastisk sång och musik!

Max antal: 250 personer. 
Tid: 1 september klockan 14.00 - 16.00  
Plats: Stadshuset
Kostnad: 150 kr per person. Betalas via swish 123 516 73 66, gärna hemifrån före mötet och senast söndag 30 augusti. Märk betalningen med namn och "möte 1 september"

Anmälan

Mer information: Mona Bergström, 070 640 82 49, epost: monahilma57@gmail.com 

Medlemskap i SPF Seniorerna Freja erfordras. För medlemskap klicka här
För information om hur SPF Seniorerna Freja hanterar dina personuppgifter klicka här.

Vårt mål är att alla medlemmar ska kunna vara med på föreningens aktiviteter. Om du har särskilda önskemål, kanske är i behov av hjälp att ta dig till aktiviteten, kontakta någon i styrelsen.
 
Välkommen 
Styrelsen 
SPF Freja Seniorerna