Sång, musik och skådespel 2026/27

Här finns våra utflykter i musikens och teaterns värld 2026 och 2027.
Ibland åker vi i egna bilar (EGB).
Buss åker vi med RP-resor (RP) eller Vannarps buss (VB). Avresa och hemkomst i Beddinge/Smyge/Trelleborg.
Anmälan till Marianne Svensson, tel 0738 - 43 85 77. Mailadress till Marianne är marijan@beddingestrand.net. När du anmäler via mail skriv in namn, adress och telefonnummer samt var du önskar stiga på bussen (Smyge/Beddinge/Trelleborg).
Anmälning till våra arrangemang är bindande, se nedan.

  • En dessert här utformad som ett konstverk. I nedanstående underhållningsmeny finns ett urval av musik och teater.

Anmälan till våra arrangemang är bindande. Se regelverket här!  (Öppnas i nytt fönster).

  • 30 oktober kl 19:30: Elvis, Elvis, Elvis! - på Slagthuset i Malmö. Fullbokad!
    Fredagen den 30 oktober kan vi åter uppleva en konsert med Elvis musik på Slagthuset i Malmö. Vi får njuta till en av Europas största hyllningskonserter – till den odödliga musikikonen Elvis Presley – med tre av världens främsta tolkare, i den nya magiska föreställningen Elvis, Elvis, Elvis!
    Showen gjorde enorm succé hösten 2024 men är nu tillbaka med en ny spännande show som bl.a. innefattar den senaste och mest avancerade animationstekniken!
    På roll-listan hittar vi ”Sveriges Elvis” Henrik Åberg, som tog Sverige med storm 1995 med sin tolkning av ”Blue Hawaii”. Vidare hittar vi Paul Larcombe ifrån England som blivit rankad #1 i Europa och som nyligen blev nominerad till världsmästartiteln! Ett tredje inslag i föreställningen är publikens favorit; Josh Whittall som gjorde stor succé under förra turnén. Hans träffsäkra röst är och förblir ett mysterium; Är det Elvis anno 1965 som sjunger?
    Slutligen hittar vi Jerry Carlson (bl.a. känd från The Legends) som även här bjuder på ett explosivt framträdande!
    Följ med på den största hyllningen till Elvis Presley sedan ”Elvis On Screen” – Detta med världsberömda och dem mest träffsäkra tolkningarna – samlade i en och samma show!
    Föreställningen är producerad av välkända succé-producenten Jerry Carlson.
    Pris: 495:-
    Anmälan till Marianne 0738-43 85 77.

  • 14 mars 2027 kl 16:00: Rena Rama Rydberg. Eva Rydberg på Nöjesteatern. Fullbokad!
    Vi har reserverat ett antal biljetter till Eva Rydbergs avskedsturné söndagen den 14 mars 2027 på Nöjesteatern i Malmö.
    Hon sa tack och adjö till Fredriksdalsteatern i augusti. Men tro inte att Eva Rydberg, 83, slår sig till ro. I vår ger hon sig ut på Sveriges scener med en storslagen show, ”Rena Rama Rydberg” som börjar i Malmö.
    Efter över sju decennier i rampljuset, varav 30 år som teaterchef på Fredriksdalsteatern, vägrar Sveriges humordrottning att slå av på takten. Nu åker Eva Rydberg ut på en omfattande avskedsturné runt om i Sverige, med sin nya, sprakande föreställning Rena Rama Rydberg. Tillsammans med åtta skönsjungande dansare och i regi av Hans Marklund bjuder hon på en musikalisk skrattfest fylld av odödliga hits, musikalnummer och helt nya avslöjanden.
    Pris: 870:-/person
    Anmälan till Marianne på sms 0738-43 85 77 eller marijan@beddingestrand.net