Per Georgsson, "Mitt feta jag!"

Per Georgsson, en lokal mångsysslare och inspiratör, kåserade om händelser under sitt innehållsrika liv. Det gjorde han som inbjuden gäst vid föreningens månadsmöte onsdagen den 18 maj 2022.

  • Per Georgsson in action!
  • Per Georgsson in action!

Per Georgsson, iförd Norbergs Cykelklubbs klubbdress och cykelhjälm (till en början),  kåserade om händelser under sitt innehållsrika liv. Rubriken var "Mitt feta jag!"
Hans generösa och livfulla  berättarkonst avslöjade en lokal mångsysslare och inspiratör med ett synnerligen omväxlande liv. Ett liv som bland annat inrymde sorg, stöd från nyckelpersoner, många maratonlopp, vätternrundor och cykellopp runt om i världen.
Tack Per för det du bjöd oss på!

Till ett medlemsmöte hör naturligtvis också kaffe och att vi serveras goda smörgåsar och kaka. Tack till alla som hjälpt till!