Våren 2019

Återkommande Aktiviteter

  • Kortspel i olika former

Måndagar
Kl. 15.00 - 16.00 Bowling (jämna veckor)
Start: 21 jan.
Plats: Bellevuestadion
Info: Lars Erikols, 070-399 02 92, lars.erikols@gmail.com.

Tisdagar
Kl. 09.00 - 10.00 Gymnastik
Start: 15 jan.
Plats: Brf Senioren, Viksängsgatan 80.
Info: Kari Arnkværn, 021-80 47 65, kari@arnkvaern.eu.

Kl. 14.00 - 16.00 Canasta (jämna veckor)
Start: 22 jan
Plats: Brf Senioren, Viksängsgatan 80
Info: Birgitta Norekrans, 021 – 80 47 49 b.norekrans@telia.com

Kl. 15.00 Boule
Start: 23 april.
Plats: Notuddsparken, Bryggseglargatan, Öster Mälarstrand.
Info: Bror Lindh, 021-80 33 90, bror35@outlook.com

Onsdagar
Kl. 09.30 - 11.30 Matt-curling (udda veckor)
Start: 16 jan.
Plats: Westinghouse Arena, Kungsängsgatan.
Info: Sven Norekrans, 021-80 47 49, sven.norekrans@telia.com.

Kl. 13.00 - 17.00 Bridge
Start: 9 jan.
Plats: Brf Senioren, Viksängsgatan 80.
Info: Karl-Gunnar Andersson, 021-203 17,
k-g.andersson@hotmail.se.

Snickeri
Är du intresserad av att snickra?
I Tomaskyrkan finns möjlighet att få utöva det intresset, i mån av plats. Verksamheten finns varje förmiddag och eftermiddag,
måndag – torsdag. OBS! Endast ströplatser tillgängliga.
Kostnad: 350 kr/termin samt eget material
Information och anmälan: Harry Brännström, 021-184 14 76