Vecka 4. vad har vi på programmet?


Så blev det åter dags för ett veckobrev. Tiden rusar som vanligt på och nu kan vi börja ana att dagarna blivit aningen längre, men det går ännu inte så fort.
Vi kan väl också känna att äntligen har vi haft en riktig vinter med allt vad det innebär, mycket snö, kyla och blåst, men även många soliga underbara dagar.

  • Ännu så är det vinter.....

Så till veckans program:

I morgon måndag den 22/1 kl 11 börjar åter gymnastiken i vår lokal på 10:an.

onsdag den 24/1 kommer författaren Lars Gunnarsson kl 14. Det kommer att bli intressant att höra vad han berättar om. Läs inbjudan här. 

På fredag blir det kompislunch kl 13. Under våren träffas vi på Simons restaurang.

Ännu finns tid att anmäla sig till Shoppingresan till Erikslund då sista anmälningsdag är den 5/2. Läs inbjudan här.

Sista anmälningsdag för resan till Schweiz och Glaciärexpressen har förlängts till den 5/2 och det finns några platser kvar. Du kan även bjuda med vänner som ännu inte är med i vår förening. Så passa på! Se program här.

Inför resan till Höga Kusten i höst, kommer vi att starta upp en studiecirkel. Mer information kommer! Läs om resan här.

Varmt välkomna till våra aktiviteter! 

I samarbete med Studieförbundet Vuxenskolan