Anhörigstöd

Uppdaterades: 08 januari 2020

Alla kommuner skall ha ett anhörigstöd. Om det inte skulle finnas någon anhörigkonsulent i kommunen skall man fråga efter den person som ansvarar för anhörigstödet.

Anhörignätverket i Skåne per januari 2020

Finns det inte en anhörigkonsulent i din kommun - fråga efter den person som ansvarar för anhörigstödet! Kommun framgår av respektive mejladress nedan. Det länkas inte till adresserna, så kopiera och klistra in i ditt mailprogram.

Maillista Anhörignätverket Skåne:

linda.dahlman.gronqvist@bjuv.se
gunilla.karlsson@bromolla.se
turid.reisdal@burlov.se
anhorigstodet@burlov.se
ANHORIGSTODET@bastad.se
Camilla.Marcusson@eslov.se
anna.pihlqvist@helsingborg.se
anhorigstod@helsingborg.se
Madeleine.lindqvist@helsingborg.se
tina.carlstrom@helsingborg.se
lotta.lundgren@helsingborg.se
ingrid.ebbesson@helsingborg.se
Lise.Aune@helsingborg.se
Susanne.LofvallHertting@helsingborg.se
stina.linden@hassleholm.se
gunilla.andersson@hassleholm.se
josefina.persson@hoganas.se
ann-christin.goransson@hoganas.se
eva.simson@hoganas.se
maria.mortzell@hoganas.se
lena.p@horby.se
anna.corelius@horby.se
johan.persson@hoor.se
halsoframjande.enhetenKAV@kavlinge.se
carina.rasmusson@klippan.se
Birgitta.Johansson@kristianstad.se
therese.carlsson@kristianstad.se
SANNA.BEJIC@landskrona.se
eva.lagerstedt@landskrona.se
ULRIKA.NILSSON@landskrona.se
Ingrid.jarnebrant@lomma.se
kristina.falt@lund.se
zara.ottosson@lund.se
carina.rojsel@lund.se
cecilia.larsson.glowacki@lund.se
suzana.ohlson@lund.se
rosella.citterio@malmo.se
karin.skogmark@malmo.se
martina.takter@malmo.se
annie.mattelin@malmo.se
helen.deblond@malmo.se
marie-louise.zaar@malmo.se
anita.stromberg@osby.se
lena.jonsson@perstorp.se
anhorigkonsulent@perstorp.se
sofia.spetz@simrishamn.se
anhorig@sjobo.se
kristina.landberg@skurup.se
hanna.akerlundlarsson@skurup.se
pia.williams@staffanstorp.se
anna.helkama-ragard@svalov.se
birgitta.andersson@svedala.se
Helene.Lundberg@svedala.se
maria.jansson@tomelilla.se
hylja.meshko@trelleborg.se
marie.jungklo@trelleborg.se
Liselotte.Andersson@Trelleborg.se
susann.lindmark@vellinge.se
boel.nordin@ystad.se
marie.carlberg@astorp.se
maritha.lindqvist@engelholm.se
ann-sofie.paulsson.lomvall@orkelljunga.se
lena.svensson@ostragoinge.se
maria.gornebrand@ostragoinge.se

Publicerades: 16 maj 2017 Uppdaterades: 08 januari 2020