Nyckelordet för en smidigare förening: Logga in på ”Mina sidor”!
Vi i SPF Nissafors vill att det ska vara så enkelt som möjligt att delta i vår gemenskap. Genom att lära dig att använda ”Mina sidor” öppnas en digital dörr till både praktiska funktioner och intressant läsning
I takt med att vi blir fler och våra aktiviteter blir populärare, behöver vi din hjälp för att hålla ordning på anmälningarna. Genom att logga in på SPF Seniorernas rikstäckande portal ”Mina sidor” får du full kontroll över ditt medlemskap direkt i mobilen, surfplattan eller datorn.
Varför ska jag logga in?
Det finns tre stora fördelar med att vara aktiv på ”Mina sidor”:
- Enkel hantering av aktiviteter: Du kan själv se vilka möten och utflykter som är på gång. Här anmäler du dig med ett klick, och skulle du få förhinder kan du lika lätt avanmäla dig. Det underlättar enormt för våra ideella krafter som planerar fika och logistik!
- Ditt medlemskort är alltid med: Glöm plastkorten i plånboken. När du är inloggad har du ditt digitala medlemskort direkt i telefonen – perfekt när du ska visa upp det för att ta del av medlemsförmåner.
- Läs tidningen Senioren digitalt: Kan du inte vänta på att papperstidningen ska landa i brevlådan? Som inloggad kan du läsa hela tidningen Senioren digitalt var du än befinner dig.
Hur gör jag?
Det är enklare än du tror! Ta del av beskrivningen klicka här >>