Sommarhälsning från styrelsen med inbjudan till höstens första aktivitet

Till alla gamletullare

Vår första aktivitet för hösten sker redan den 16 augusti. Då åker vi för att se Eva Rydberg och Claes Malmberg i Spanska Flugan på Sundspärlan i Helsingborg.
Eftersom sista betalningsdag är den 11 juli och du måste anmäla dig innan dess får du här en sommarhälsning så att du hinner anmäla dig. Har du någon vän i föreningen som du vet inte har e-post eller sms så visa gärna detta meddelande. Vi vill ju att alla ska nås.

Vi åker med en gemensam buss från Halmstad Teater klockan 13.15 och kostnaden är 650 kronor. Det finns möjlighet att köpa mat eller fika när vi kommer fram. Parken lämpar sig också för medhavd fika. Betalas till bankgiro 5714-0857. Anmälan sker till Agneta Larsson, tel. 0705 67 09 22 e-post agnetalson@outlook.com.

Höstens programblad kommer du att få i mitten av juli och där hittar man som vanligt olika aktiviteter och sammankomster. Det blir förmodligen sista programbladet som sänds ut per post. I bladet kan du läsa mer om hur du kan få all information i framtiden. (Glöm inte att lämna din e-post och tel/sms om du inte redan gjort detta). 

Styrelsen i SPF seniorerna Gamletull önskar dig en riktigt trevlig och solig sommar!