Kontaktpersoner för cirklar

Anmäl ditt intresse till respektive kontaktperson.

Kontaktpersoner

Kvinnohistoria – Ewa Ageholm, tel:   070 - 36 96 581,  e-post:  ewa­­_ageholm@hotmail.com

Litteraturcirkel, kvinnohistoria – Aino Lundström, Tel:   070 - 56 02 494 , e-post:  aino42@live.se

Körsång – (ledning: Pekka Hellas):   kontaktperson:   Lilly Ekenberg, tel: 076 - 77 33 221,  e-post: lilly.ekenberg@telia.com   Start 2 september.                                                                          

Promenader  –  Anita Hogbrand, tel:  070 - 52 39 664,  e-post: anita.hogbrand@bredband.net  Start 9 september

Bridge    –  Birgitta Artursson, tel:  070 -22 59 766, e-post: birgitta.artursson@gmail.com

Canasta  -  Inger Hedgren, tel:   070-27 39 133,   e-post: sing@telia.com

Boule  -  Matz Rosenberg,  tel: 070-59 53 837 ,  e-post: matz.rosenberg@telia.com

Träslöjd  -  Eilert Apelqvist ,  tel: 070-53 32 674 , e-post: eilert.apelqvist@gmail.com
En föreningsövergripande cirkel. Förening: Seniorsnickeriet. Lokal Bergnässkolan.